Malowanie samochodu DIY na szóstkę!

Twoją pasją jest motoryzacja? Masz ochotę na pomalowanie samochodu metodą DIY? Świetne auto malowanie obejmuje szereg różnych zadań celowych, szczegółowych – które trzeba wziąć pod uwagę.

Jeśli wykonywane są one dokładnie i poprawnie, wynik jest na szóstkę! A jest nim samochodowa karoseria, która wygląda profesjonalnie i atrakcyjnie. Po dobrze wykonanej pracy karoseria będzie idealnie gładka i bez skazy w dotyku, będzie lśniąca i błyszcząca dla oka i będzie trwać przez wiele lat.

Ważne jest, aby zrozumieć, już na samym początku, przed rozpoczęciem każdego projektu motoryzacyjno-malarskiego że ostateczny wynik zależy od tego jak dobrze i dokładnie każdy etap jest zakończony. Jeden etap opiera się na drugim i pochopne pomyłki i błędy nie mogą być ukryte, bez względu na to jak wiele warstw farby i lakieru bezbarwnego zaaplikujesz.

Nie ma sensu przechodzenie w pośpiechu przez którykolwiek z tych etapów, z powodu marnej jakości wykonania, jednak trzeba być drobiazgowym na każdym etapie, to będzie dobra podstawa dla dalszych starań, inaczej będzie to bezcelowe, nie warto będzie kontynuować.

Większość niezadowalających prac do-it-yourself w malowaniu samochodu można przypisać wykonywaniu tych zadań w pośpiechu, nie kończąc każdego kroku dokładnie i całkowicie.

Więc pierwsza zasada:

Poświęć trochę czasu, aby zrobić to dobrze, a jeśli się pomylisz, zatrzymaj się i napraw to. To samobójcze pchać do przodu bez staranności na każdym kroku. Podstawowym powodem, dla którego w ogóle podjąłeś się tego projektu w pierwszej kolejności jest przecież, że chciałeś wspaniały lakier, dzięki któremu będziesz mógł być dumny z samochodu. Przecież nie chcesz się potem wstydzić.

Malowanie samochodu wymaga powolnego, wybrednego wykonania następujących ogólnych kroków:

– Szlifowanie i naprawa powierzchniowych niedoskonałości, takich jak zadrapania

– Stosowanie wypełniacza w zależności od potrzeb

– Szlifowanie i jeszcze raz szlifowanie, wykorzystując coraz drobniejsze gatunki papieru ściernego

– Dokładnie czyszczenie całej powierzchni przeznaczonej do malowania

– Maskowanie wszystkich obszarów samochodu, które mają być chronione przed farbą

– Zastosowanie podkładu

– Zastosowanie koloru farby (zwykle trzy warstwy)

– Nanoszenie lakieru bezbarwnego (zwykle trzy warstwy)

Aby zrealizować projekt pomyślnie, trzeba będzie mieć dobry pistolet do malowania, sprężarkę, papier ścierny w różnych gatunkach, dobrą farbę na auto i lakier bezbarwny, kilka narzędzi ręcznych plastiku i taśmę maskującą i trochę cierpliwości.

Niektórzy ludzie decydujący się pomalować swój samochód tracą ogromną ilość czasu na zastanawianiu się nad cechami i korzyściami płynącymi z wielu modeli pistoletów lakierniczych dostępnych na rynku. To jest bezużyteczne. Wszelkie renomowane marki je robią, a wiele z nich można kupić za około kilkaset złotych. Najważniejszą sprawą jest, aby wybrać pistolet do malowania, który jest wygodny w dłoni.

Słowo ostrzeżenia na temat farb i rozpuszczalników: Upewnij się, że wszystkie te produkty są zgodne bo inaczej wyniki mogłyby być brzydkie jeśli nie katastrofalne. Należy także pamiętać, że sprężarka nadaje się do pistoletu farby i dostarcza poprawny sposób nakładania farby.

Dowiedz się, jak malować samochody – to jest łatwy sposób, aby zaoszczędzić ogromne ilości pieniędzy. Aby uzyskać najlepsze wskazówki, jak to zrobić samemu i pomalować swój samochód proszę przeczytać jeszcze więcej informacji w sieci internetowej. Aby dowiedzieć się więcej o auto malarstwie i uczeniu się metod DIY auto malarskich należy szukać informacji w ramach naszych zasobów.

Add Comment