Czytanie książek to najlepszy pomysł na długie wieczory

leaves-1076307_1280Miliony ludzi na całym świecie mają swoje własne, wymyślone przez wiele lat życia, najlepsze i wyjątkowe hobby. Każdy ma takie swoje, takie, które może i ma też ktoś inny, ale które jest wyjątkowe, bo Nasze. Jeżeli nawet tysiące innych ludzi ma właśnie takie samo hobby to i tak Nasze zawsze będzie wyjątkowe. I dla każdego, takim wyjątkowym hobby jest czytanie. Tak, dokładnie tak, po prostu czytanie, które uwielbiają miliony ludzi na całym świecie. Codziennie czytanych jest kilkaset milionów różnych książek. Wiele z nich czytana jest z przymusu, część zupełnie przypadkowo, ale największa część z nich czytana jest dlatego, że dla czytających jest to po prostu cudowne i relaksujące zajęcie. Takie zajęcie, które potocznie możemy określić mianem hobby.

Jeżeli mówimy tutaj o czytaniu, jako hobby milionów ludzi na całym świecie, to musimy również uargumentować najważniejsze powody, dla których po prostu warto jest czytać codziennie. Powody te można podzielić na kilka rodzajów albo kategorii. Najważniejsze jest jednak to, że czytanie to jest po prostu doskonały sposób na długie wieczory. Nie ważne jakie wieczory. Czy to wiosenne, czy to jesienne, czy długie letnie czy krótkie zimowe. Każdy dzień i każdy wieczór jest idealny do tego, żeby po prostu trochę sobie poczytać. Każdy może czytać lekturę, którą lubi. Każdy ma prawo dokonywać indywidualnego wyboru dotyczącego tego, co chce przeczytać. Najważniejsze jest po prostu to, żeby każdy z osobna czuł się dobrze z tym co czyta. Żeby czytanie wybranego tytułu, artykułu czy czasopisma było dla czytającego frajdą i prawdziwą przyjemnością.

Wiadomo, że każdy uprawia swoje hobby w takim zakresie czasu, w jakim jest to tylko możliwe. Przecież nie zawsze możemy poświęcić na swoje przyjemności tyle czasu, ile byśmy chcieli. Dlatego na tak wyjątkowe hobby jak czytanie czas można poświęcać zawsze wtedy, kiedy tylko ma się wolne ręce do trzymania książki i wolną głowę od myśli zaprzątających ją na co dzień. Jak już wspomnieliśmy powyżej warto jest po prostu czytać codziennie. Można to robić w domu, w autobusie czy w metrze, w kawiarni albo restauracji, a najbardziej uparci potrafią czytać nawet w pracy. Nie ważne jest to gdzie czytamy. Ważne jest to, dlaczego warto jest to robić.

Czytając wzbogacamy się duchowo, intelektualnie oraz mentalnie. Kiedy bierzemy do ręki książkę albo nawet gazetę możemy spodziewać się kolejnej przygody. Każdy przeczytany wers czy linijka tekstu przenosi Nas do innego świata. Nawet, jeśli jest to tylko gazeta, to i tak możemy liczyć się z tym, że przeniesiemy się gdzieś w nieznane. Możemy przecież zaangażować się całym umysłem w artykuł i poczuć się tak, jakbyśmy stali obok tego, co jest w nim napisane.

Najlepiej jednak czytać książki. W książkach można odnaleźć wiele więcej ciekawych przygód, no i o wiele bardziej można się poczuć jak w innym świecie. Książki mają to do siebie, że zabierają Nas ze sobą na długie godziny. Jeśli więc czytanie to Wasze prawdziwe hobby to spróbujcie zająć umysł lekturą czegoś długiego i wciągającego. To cudownie – móc przeżyć kilka godzin w tygodniu albo w ciągu dnia – wędrując do zupełnie innego świata. Nie wirtualnego, w komputerze, ale świata wyobraźni, który dzięki czytaniu powstaje i rodzi się właśnie w Naszych głowach.

Add Comment