Usługa manicure hybrydowego – jak wybrać odpowiedni salon kosmetyczny?

Lakiery hybrydowe stały się domeną nie tylko salonów kosmetycznych, ale i wielu kobiet, które decydują się na nałożenie ich samodzielnie we własnym domu. Zakup podstawowego zestawu pozwalającego na osiągnięcie pełnej trwałości produktu nie wiąże się obecnie z dużym wydatkiem, co z całą pewnością ma ogromny wpływ na komercjalizację tego typu asortymentu. Jeśli jednak kobieta nie dysponuje wystarczającymi umiejętnościami, czasem lub sprzętem zawsze może dziś udać się do odpowiedniego salonu, w którym nie tylko podda swoje paznokcie koloryzacji, ale również otrzyma porady dotyczące dbania o dłonie, czy będzie miała okazję poddać płytkę paznokcia odpowiedniej obróbce (wyrównaniu, zmatowieniu, nabłyszczeniu i odżywieniu). Jak jednak ocenić czy dany salon jest właściwie przygotowany do świadczenia usług związanych z nakładaniem lakierów hybrydowych? O tym poniżej.

Certyfikat jest ważny!

Aby profesjonalnie wykonywać manicure i pedicure hybrydowy trzeba posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Zdobywa się je oczywiście podczas szkoleń i kursów, a po ich ukończeniu otrzymuje się odpowiedni certyfikat. Jeśli więc kobieta nie posiada sprawdzonego salonu kosmetycznego, to powinna zwrócić dużą uwagę na to, czy osoba, która będzie świadczyć usługę, posiada odpowiednio potwierdzone kwalifikacje. Widać to również wówczas, gdy:
– jesteśmy w stanie uzyskać jasną i specjalistyczną odpowiedź na każde pytanie dotyczące usługi,
– możemy liczyć na odpowiednie doradztwo, w szczególności, jeśli chodzi o rodzaj kosmetyków do pielęgnacji naszej skóry dłoni,
– przeprowadzamy pierwszą rozmowę (chodzi o podejście do potrzeb i obsługi potencjalnej klientki).

Warunki pracy/usługi

Nie chodzi tu bynajmniej o zakres usługi i jej cenę, gdyż to bardzo indywidualny aspekt. Warto natomiast skupić się na tym, w jakich warunkach przebiega usługa manicure hybrydowego, czy stanowiska są czyste, a osoby wykonujące malowanie paznokci oraz zajmujące się obróbką ich płytki oraz skórek wokół korzystają ze sterylnych lub jednorazowych narzędzi. Dlaczego? Podczas wizyty w salonie kosmetycznym może dojść do zakażenia, jeśli usługa nie będzie wykonana prawidłowo oraz zostanie zaniedbana dezynfekcja wszystkiego, co ma kontakt z naszą skórą i paznokciami (np. pilniczek, czy użyte do matowienia paznokcia frezy). Odkażenie rąk klientki przez stylistkę przed zabiegiem także świadczy o profesjonalnym podejściu do wykonywanego zawodu i dbałości o jakość obsługi i komfort osób płacących za nią.

Kosmetyki i sprzęt

Renomowane salony kosmetyczne posiadają nie tylko odpowiednie przygotowanie techniczne umożliwiające stylistkom świadczenie usług uwzględnionych w cenniku, ale również jest to miejsce, gdzie klienta może zapoznać się z używanymi do malowania paznokci kosmetykami. Lakiery hybrydowe to współcześnie bardzo szeroki asortyment, jednak znając nazwy producentów polecanych przez inne klientki oraz tych, których jakość produktów jest bardzo niska, można bardzo szybko wyrobić sobie zdanie na temat tego, jak poważnie podchodzi się do stylizacji paznokci w danym miejscu. Markowe kosmetyki, z dużym nasyceniem pigmentu i doskonałym kryciem (poparte wiedzą i certyfikatami stylistek) z cała pewności powinny wzbudzić zaufanie. Co się zaś tyczy sprzętu, to lampa LED/UV, frezarka, pochłaniacz pyłu i oświetlenie bezcieniowe to absolutne minimum dla tego typu lokali kosmetycznych.

Za pomoc w stworzeniu tego artykułu dziękujemy sklepowi Lakieryhybrydowe.pl

Add Comment