O co zapytać fotografa na wesele?

Czas na to, aby zacząć planować swoje własne wesele! Emocje zaczynają rosnąć, ponieważ narzeczeni w końcu nie mogą doczekać się dnia, kiedy będą mogli złożyć przysięgę. A potem będzie już tylko szalona zabawa do białego rana. Jedną z osób, które obowiązkowo muszą stawić się na zabawie (jak i na ślubie!) jest fotograf ślubny z Krosna. Po to, aby móc uwiecznić wspaniałe chwile, jakich nie zabraknie podczas tego bardzo ważnego dnia.

Piękne zdjęcia na pamiątkę

Zanim jednak umowa z fotografem zostanie spisana, trzeba upewnić się co do kilku kwestii. Tak, aby mieć pewność, że wybiera się osobę, która będzie w stanie podołać zadaniu, jakie się jej powierzy. O co zapytać fotografa na wesele? Nie tylko o zdjęcia, jakie będzie wykonywać. Do ustalenia są również inne kwestie. Oto kilka pytań, o jakich nie można zapomnieć.

Pierwsze pytanie odnosi się do doświadczenia danej osoby. Warto ustalić, od kiedy znajduje się ona w branży. Nie trzeba brać się za fotografa-emeryta, który „zęby zjadł” na robieniu zdjęć, ale kilka lat doświadczenia i znajomość obecnie panujących trendów to fakt obowiązkowy. Warto zapytać również o specjalizację. Tzn. w czym dany fotograf czuje się najlepiej? Czy będą to tylko zwykłe zdjęcia różnych plenerów? Czy tylko fotografia ślubna? Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości zdjęciach, warto również upewnić się, że ma się do czynienia z fotografem z krwi i kości, a nie tylko z osobą, która okazjonalnie dorabia sobie wykonywaniem zdjęć.

Ważne pytania i odpowiedzi

O co pytać fotografa na wesele? O możliwość spotkania. Różne pytania można zadać przez telefon. Można również napisać długą wiadomość elektroniczną. Nic jednak nie zastąpi osobistego spotkania. Nigdy nie można dopuścić do tego, aby spotkanie odbyło się dopiero w dniu ślubu. Będzie to najgorszą z opcji, na jakie Młoda Para może się zdecydować.

Podczas rozmowy warto upewnić się, czy istnieje możliwość obejrzenia przykładowej realizacji z innego ślubu. Tak, aby przekonać się, że styl pracy danego fotografa na pewno odpowiada danym osobom. Sam fotograf może barwnie i kwieciście opowiadać o swoich zdjęciach, robiąc z nich prawdziwe dzieła artystyczne. Rzeczywistość może być jednak zupełnie inna. Trzeba więc upewnić się realnie co do tego, jak takie zdjęcia faktycznie wyglądają.

Ważne kwestie

Co ustalić z fotografem przed ślubem? Jest wiele takich rzeczy. M.in. to od kiedy będzie on obecny w danym dniu. Czy będzie on już w domu, podczas przygotowań? Czy jednak jego obecność mile widziana będzie dopiero w kościele/USC? O ile ważne jest rozpoczęcie zdjęć, o tyle ważne jest ich zakończenie. Do której godziny fotograf ma być obecny? Na ogół są to osoby, które maksymalnie zostają do północy, czy też do 1-2 godziny, w nocy. Jeżeli ktoś będzie wymagał dłuższej obecności, warto to od razu ustalić. Podobnie, jak sesję. Pierwszą sesję ze świeżo poślubionym małżonkiem. Trzeba od razu ustalić, kiedy ona się odbędzie. Czy w dniu, kiedy odbywać się będzie ślub? Czy w okresie późniejszym? Bo takich pięknych zdjęć żadna Para Młoda nie powinna sobie odmawiać.