Jaki prezent na urodziny dla 8-latki? Najlepsze pomysły

Dziewczynki w wieku wczesnoszkolnym mają już bardzo często konkretne zainteresowania. W tym wieku zauważyć już można rozwój talentu w określonym kierunku. Inspiracją dla dzieci są także rówieśnicy. Nasze pociechy podpatrują zajęcia innych dzieci i pragną posiadać takie same gry i zabawki. Tak więc zastanawiając się nad tym, jaki prezent dla 8-latki wybrać zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, czym interesuje się dziecko. O czym marzy i jakich zabawek lub gier jeszcze nie ma. Znając ambicje dziecka możemy postarać się o sprawienie niespodzianki i wręczyć zaskakujący upominek, który nie będzie jednocześnie wykraczał poza obszar hobby dziewczynki. Zadanie nie jest proste, ale głowa do góry i do dzieła! Poniższy, krótki poradnik z pewnością ułatwi wybór.

Jaki prezent dla 8 latki na urodziny? Myślmy schematem: nauka poprzez zabawę

Prezenty edukacyjne to takie, które zawsze się sprawdzą. Dzieci rozpoczynające edukację szkolną zaczynają mieć styczność z poważną nauką, ze sprawdzianami szkolnymi oraz z rozmaitymi konkursami. W tym okresie dziecko uczy się funkcjonować w grupie i poznaje smak konkurencji. Dzięki odpowiednim zabawkom i grom jesteśmy w stanie znacznie ułatwić najmłodszym ten czas, który dla niektórych dzieci może być dość stresujący. Czy dziecko przejawia zdolności w kierunku matematycznym, a może polonistycznym lub nauki języków obcych? Edukacyjne upominki mogą być zbieżne z zainteresowaniami, a także sprawić, że nauka będzie przychodziła dzieciom znacznie łatwiej.

Na jaki prezent na urodziny dla 8-latki warto więc zwrócić uwagę jeśli zależy nam na nauce poprzez zabawę? Są to na pewno różnego typu gry logiczne, takie jak domino, bingo, tangram, czy też na przykład tablica edukacyjna do nauki języka angielskiego. Warto również zaopatrzyć dziecko w zestaw kultowych gier zawierający między innymi warcaby, kółko i krzyżyk, chińczyka, karty oraz sudoku. Świetnym pomysłem są gry strategiczne: szachy, gra w statki, a także gry pamięciowe, różne łamigłówki oraz puzzle edukacyjne dostosowane oczywiście do wieku dziecka. Nie zastanawiajmy się więc dłużej nad tym, jaki prezent dla 8 latki na urodziny wybrać. Istotną zaletą edukacyjnych zabawek jest także to, że zachęcają do spędzania wspólnego czasu z najbliższymi i poprzez to zacieśniają rodzinne więzi. W dobie szeroko rozpowszechnionych gier komputerowych jest to ogromny plus! 

Niestandardowość na topie! Jaki prezent dla 8-latki ciekawej świata? 

Bardzo modne są współcześnie zabawki unisex. Namyślając się więc nad tym, jaki prezent na urodziny dla 8 latki kupić, nie starajmy się koniecznie wybierać upominku przeznaczonego tylko i wyłącznie dla dziewczynek. Dziecko ma styczność w szkole z dużą grupą koleżanek i kolegów. Bywa, że dziewczynki wykazują zainteresowania techniczne, świetnie dogadują się z kolegami i marzą o bardziej „chłopięcych” zabawkach i grach. Zachęcajmy dzieci do nowych wyzwań, poszerzajmy ich horyzonty. Myślmy niestereotypowo. To podstawa jeśli zależy nam na wychowaniu pewnej siebie, odważnej i otwartej na świat dziewczynki. Jaki prezent dla 8-latki na urodziny zda więc egzamin? Będą to z całą pewnością ciekawe klocki konstrukcyjne lub magnetyczne, które rozwijają wyobraźnię oraz zdolności manualne. Dzięki nim kreatywna zabawa nie będzie miała końca! Interesującą opcją dla dziewczynek pasjonujących się motoryzacją  będą również rozmaite pojazdy: kolejki elektryczne, transportery z mniejszymi autkami, kampery, czy też auta osobowe dla lalek.

Nie zapominajmy również o upominkach kreatywnych. Docenione one zostaną przez wszystkie dziewczynki z artystyczną duszą. Kukurydziane klocki plastyczne, wieloelementowa ciastolina, a może inspirujący instrument muzyczny? To tylko z niektórych propozycji.

Jaki prezent na urodziny dla 8-latki? Bezcenne lalki i przytulanki

Jedno jest pewne. Wszystkie dziewczynki uwielbiają lalki oraz różnorodne akcesoria dla lalek, w tym oczywiście domki. Taka zabawa pobudza wyobraźnię, kreatywność i rozwija pomysłowość. Opiekowanie się lalkami uczy odpowiedzialności. Podczas zabawy dziewczynki odgrywają rozmaite role i uczą się dzięki temu funkcjonowania w życiu społecznym. Wspólna zabawa lalkami z rodzeństwem i koleżankami rozwija zdolności do współpracy oraz kształtuje charakter dziecka. Jaki prezent dla 8 latki okaże się więc jednym z najbardziej trafionych? Będą to lalki, które można czesać i przebierać. Zwracajmy uwagę na unikalne lalki materiałowe, które wykonane są z wysokiej jakości tkanin bezpiecznych dla zdrowia dziecka. A może wręczyć jubilatce miękką maskotkę? Tak, dzieci w wieku 8 lat wciąż kochają relaksujące przytulanki, przy których czują się bezpiecznie. Doskonały wybór to pluszak przypominający sympatyczną postać z ulubionej bajki.