Najlepsze pomysły na biznes z niedużym kapitałem (2022)

Czy jesteś zmęczony pracą na pełen etat? Chcesz zacząć zarabiać więcej i realizować się zawodowo, ale nie masz dużych pieniędzy na start? Spokojnie, nie każdy zaczyna od dodawania milionów. Duży odsetek przedsiębiorców zaczyna z niskim wkładem własnym lub po prostu poprzez pożyczki lub finansowanie zewnętrzne. Pomysłów na założenie firmy jest wiele. Przedstawiamy oryginalne pomysły na biznes z niedużym kapitałem. Zobacz nasze propozycje.

Pomysły na biznes – projektowanie wnętrz

Do prowadzenia tego typu usług nie są potrzebne żadne kwalifikacje, ale wiedza i świadomość estetyczna. Ważna jest również umiejętność współpracy z klientem, aby zrozumieć jego potrzeby i ograniczenia finansowe. Konsultacje są również dostępne przez Internet, co zwiększa szanse na pozyskanie klientów poza naszą lokalizacją i sprawia, że usługi są tańsze, więc więcej osób może chcieć z nich skorzystać.

Punkt lotto – pomysł na biznes

Początkowy koszt rozpoczęcia sprzedaży Lotto nie jest wysoki, ponieważ większość kosztów pokrywa Totalizator. Właściciel obiektu musi przygotować odpowiednie miejsce i pokryć koszty związane ze szkoleniem oddelegowanych pracowników. Zapewniamy jednak cały niezbędny sprzęt, taki jak podkładki, anteny, materiały promocyjne i reklamowe oraz szkolenia.

Umowa z Totalizatorem jasno określa godziny otwarcia biura loteryjnego, których należy bezwzględnie przestrzegać. Każdorazowo akumulator musi być poinformowany o ewentualnym wcześniejszym zamknięciu punktu. Rozliczenie polega na tym, że pieniądze otrzymane od gracza są wypłacane eskorcie raz lub więcej razy w tygodniu. Jednak prowizja zwykle wynosi od 6% do 7,5% i zostanie wypłacona po zakończeniu miesiąca na fakturze lub rachunku.

Warsztaty i szkolenia kulinarne

Jeśli jesteś dobrym kucharzem, możesz spróbować przekazać wiedzę i zaoferować lekcje gotowania. Możesz wybrać konkretne grupy docelowe i zaoferować specjalne oferty, takie jak lekcje gotowania dla nowożeńców. Lekcje możesz prowadzić w domu klienta.

Wedding planer

Czy jesteś punktualny, zorganizowany i masz dobrą pamięć? Rozważ wsparcie zestresowanych młodych par w przygotowaniach do jednego z najważniejszych dni w ich życiu. Oprócz wynagrodzenia za klientów bezpośrednich możesz również zarabiać prowizje za polecanie usług innych firm z branży ślubnej.

Zorganizowane zajęcia sportowe

Rośnie świadomość, jak ważne są ćwiczenia fizyczne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Coraz więcej osób chce skorzystać z jakiejś formy aktywności fizycznej. Fitness, aerobik, pilates – możliwości jest wiele. Rozpoczynając tego typu aktywność, można zorganizować zajęcia specjalnie dla osób z nadwagą i otyłością, które mniej wstydzą się obecności osób szczupłych i chętniej skorzystają z nadarzającej się okazji.

Lodziarnia biznesplan

Restauracje są bardzo drogie, bo najtańsze kosztują od 100 000 do nawet 500 000 zł. W tym obszarze jest jednak coś znacznie tańszego. Są kawiarnie czy lodziarnie, które są tanie w otwarciu, a ceny minimalne wahają się od 10 000 do 20 000 zł. Zanim jednak zdecydujemy się na otwarcie lodziarni lub kawiarni warto przygotować biznesplan. Istnieje wiele powodów, dla których warto go mieć. Lodziarnie wymagają zazwyczaj wielu licencji i różnych formalności. Biznesplan pozwala jako początkującemu przedsiębiorcy na dokładniejsze przedstawienie swojej wizji. W wielu przypadkach biznesplan jest również podstawą do ubiegania się o dotację lub pożyczkę.

Sprzątanie mieszkań i biur

Możesz być swoim własnym szefem lub zatrudnić więcej pracowników, w zależności od zakresu i kolejności. Ludzie mają mniej czasu, więc chętnie zlecają pracę na zewnątrz. Usługi porządkowe to bardzo niedoceniana praca. Przelicz dokładnie – dziś stawki wahają się od 80 do nawet 150 złotych za godzinę, w zależności od wielkości domu. Oczywiście sprzątanie to ciężka praca fizyczna. Z drugiej strony – dwa mieszkania tygodniowo, w najniższej cenie, daje nam ponad 640 złotych miesięcznie! A to tylko dodatkowe popołudnie pracy, pomyśl, czy nie zająć się tym na pełen etat.