Laptop nowy czy poleasingowy – co wybrać?

Kupując laptop, często pozostaje wybór wzięcie nowego urządzenia na raty lub kupienia go za gotówkę. Na szczęście istnieje alternatywa, w postaci sprzętów poleasingowych. Jednak sporo osób waha się nad oboma rozwiązaniami. Co jest lepszym wyborem – nowy laptop czy poleasingowy?

Czemu warto wybrać laptopy poleasingowe?

Wiele firm po przeniesieniu się w inne miejsce zmienia swój sprzęt komputerowy na nowy. To szansa dla kupujących na nabycie dobrej jakości sprzętu elektronicznego za niewielkie pieniądze. Co więc będzie lepszym wyborem – laptop poleasingowy czy nowy?

Dużą zaletą laptopów proleasingowych jest to, że posiadają znacznie niższą cenę, niż te „marketowe”. Za taki sprzęt zapłacimy około 2000 zł, a nowy sprzęt wprost ze sklepu z elektroniką kosztuje nawet 3000 zł i więcej. Co ważne, firmy, w tym agencje zajmujące się tworzeniem grafiki lub animacji, inwestują w dobrej jakości urządzenia, z mocną kartą graficzną oraz wydajnym procesorem. Są one niekiedy wykonywane na specjalne zamówienie w serwisach, które zajmują się składaniem laptopów pod konkretne wytyczne klienta. Takie laptopy mogą być znacznie droższe od nowych, które mają przeciętne parametry. Z czasem takie urządzenie zmienia swoją wartość, zwłaszcza po leasingu, ponieważ staje się używane. Dzięki temu za dobrą cenę można kupić więcej wysokiej jakości sprzętu, który posłuży jeszcze wiele lat.

Co ważne, laptopy poleasingowe są w pełni sprawne i często potrzebują jedynie wymiany pasty lub wyczyszczenia wentylatora. Posiadają sprawną klawiaturę angielską, a także wyczyszczony dysk twardy, dzięki czemu można zapisywać na nim nowe programy czy pliki. Dodatkowo laptopy tego typu mają najnowocześniejsze matryce, które idealnie oddają kolory, co jest ważne w pracy grafika lub przy obrabianiu filmów. Sprzęt dla pracowników musi spełniać określone normy, dlatego matryce muszą być dostosowane do pracy, ale zarazem nie mogą uszkadzać wzroku. Chcąc więc zadbać o komfort pracy, pytanie dotyczącego wyboru nowego laptopa czy poleasingowego wydaje się mieć oczywistą odpowiedź – ze względu na oszczędność warto wybrać drugą opcję.

Takie laptopy były również częściej serwisowane ze względu na umowę leasingową. Dlatego mamy pewność, że zakupiony sprzęt jest w pełni sprawny i może posłużyć jeszcze przez jakiś czas.

Trzeba pamiętać, że tego typu sprzęt komputerowy był najczęściej wykorzystywany w warunkach biurowych, czyli pomieszczeniach wentylowanych i czyszczonych. Oznacza to, że w laptopach tego typu nie znajdziemy zanieczyszczeń, które pojawić się mogą w sprzętach używanych przez osoby prywatne. 

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania laptopa proleasingowego?

Przy zakupie sprzętu proleasingowego należy zwrócić uwagę na stan danego laptopa oraz jego parametry. Powinien być dopasowany do naszych potrzeb, a także rodzaju pracy, jaką wykonujemy. Do obowiązków wykonywanych zdalnie oraz w terenie idealnym rozwiązaniem jest laptop z wytrzymałą baterią. Dobrze jest również kupić sprzęt z możliwością samodzielnej wymiany akumulatora. Również dobry zakup stanowi laptop, w którym można rozbudować niektóre parametry, dodając np. lepszą kartę graficzną lub dodatkowy dysk.

Trzeba także zwrócić uwagę na to, czy urządzenie jest w pełni sprawne, a sprzedający daje nam tzw. gwarancję rozruchową, Najczęściej obejmuje ona takie elementy, jak matryca oraz baterię. Wiele serwisów skupuje sprzęty komputerowe od firm, by je naprawić i sprzedać odbiorcom prywatnym. Mogą pomóc nabywcom w wyborze odpowiedniego urządzenia do domu lub pracy. 

Wiedząc już, jaki wybór będzie dla nas lepszy – laptop nowy czy poleasingowy, należy sprawdzić wszystkie dane kupowanego egzemplarza. Konieczne trzeba także zapoznać się z gwarancją na zakupiony w ten sposób laptop. Niektóre modele są bardziej polecane wyłącznie do pracy biurowej i nie będą odpowiednie np. do tworzenia ilustracji czy filmów. Dlatego podczas zakupu nie bójmy się pytać o osiągi, w tym pamięć RAM i zamontowaną kartę graficzną.

 

Sprawdzone i dobrej jakości laptopy można kupić m.in. na stronie: https://www.laptopypoznan.pl/12-laptopy-poleasingowe, gdzie znajduje się mnóstwo topowych modeli w bardzo dobrym stanie technicznym.