Czy na diecie keto można jeść słodycze?

Dieta ketogeniczna polega na ograniczeniu spożywania węglowodanów i zwiększeniu podaży tłuszczy. Stosuje się ją nie tylko w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, ale okazuje się również pomocna w leczeniu oraz profilaktyce różnych schorzeń. Organizm osoby przebywającej na diecie keto czerpie energię nie z glukozy, ale z tłuszczów, w rezultacie wchodząc w stan ketozy, który polega na zwiększeniu ilości ciał ketonowych. Czy w związku z tym na diecie ketogenicznej można jeść tradycyjne słodkości, czy należy postawić na słodycze keto?

Czy można sięgać po słodycze będąc na diecie keto?

Żeby możliwe było osiągnięcie stanu ketozy i korzystanie z energii magazynowanej w tłuszczach, a nie węglowodanach, musimy wyeliminować posiadane zapasy glikogenu. W tym celu konieczna jest całkowita rezygnacja z cukru. Co więcej, ilość kalorii dostarczanych w ciągu dnia przez węglowodany nie powinna przekraczać 5 procent. Oznacza to, że osoby na diecie ketogenicznej nie powinny spożywać tradycyjnych słodyczy. Czy to jednak sprawia, że muszą całkowicie rezygnować ze słodkich przekąsek?

Rynek keto nie raz i nie dwa udowodnił, że jest w stanie stworzyć smaczne zamienniki codziennie używanych składników, dodatków, a także potraw i deserów, które będą dostosowane do wymagań tej diety. Nie inaczej jest ze słodyczami keto. Co ważne, nie zawierają cukru, mają niewielką zawartość węglowodanów i dostarczają dużą ilość tłuszczu. Są więc idealne jako codzienna przekąska, a także jako małe co nieco przed treningiem dzięki temu, że zapewniają dużą dawkę energii.

Czym wyróżniają się keto batony i inne słodycze ketogeniczne?

Wszystkie słodycze keto pozbawione są białego cukru oraz niektórych innych słodzików, które są szkodliwe lub niezgodne z zasadami diety. Znajdziemy w nich za to takie składniki, jak orzechy, białko sojowe, kokos czy masło kakaowe, a najczęściej spotykaną substancją słodzącą będzie erytrytol. Nierzadko możemy spotkać zamienniki znanych już nam przekąsek, które wiernie oddają smak i aromat tych oryginalnych. Keto baton może smakować słonym karmelem, sernikiem, a nawet zaspokajać potrzebę zjedzenia czegoś intensywnie czekoladowego. Dzisiaj dieta ketogeniczna, podobnie jak chociażby wegetariańska czy wegańska, wygląda zupełnie inaczej, ponieważ na rynku znajdziemy zamienniki niemal wszystkich produktów, które w swojej oryginalnej postaci należą do tych zakazanych.

Dzięki batonom ketogenicznym osoby na tej diecie nie muszą rezygnować ze słodkich przekąsek. Wcześniej konieczność rezygnacji z nich skutecznie odstraszała duże grono osób od przejścia na keto. Oczywiście, obecnie wciąż nie powinniśmy przesadzać z ilością spożywanych keto batonów – tak jak we wszystkim tak i tutaj należy zachować umiar.

Gdzie kupować słodycze keto?

Kupowanie batonów ketogenicznych czy innych słodkich przekąsek w tradycyjnych sklepach może być jak szukanie igły w stogu siana. Nie każdy potrafi ponadto samodzielnie przeanalizować etykietę pod kątem jednocześnie zgodności z zasadami keto, jak i wartości odżywczej. Z tego względu wiele osób na tej diecie decyduje się na kupno słodyczy, jak i innych zamienników produktów w sklepach internetowych, które specjalizują się w sprzedaży wyłącznie żywnością tego typu.

Jeśli szukamy sklepu godnego zaufania, w którym znajdziemy wyłącznie takie słodycze keto, które będą w 100 procentach zgodne z zasadami i wymogami tej diety, warto postawić na ketosklep.pl – https://ketosklep.pl/kategoria/keto-slodycze/keto-batony/. Cieszy się on dużą popularnością oraz wieloma pozytywnymi opiniami, a oferowane batony ketogeniczne są zdrowe, smaczne i wyróżniają się wysoką jakością. Co więcej, możemy liczyć na naprawdę atrakcyjne ceny.

Jak widać, można jeść słodycze na diecie ketogenicznej, jednak tylko wybrane, zazwyczaj stworzone specjalnie na potrzeby osób, które na niej przebywają. Także wśród nich warto zdecydować się na taki keto baton, który będzie miał dobry skład, bogaty w cenne substancje odżywcze.