Jak wykonywać płatności telefonem?

Rozwój technologiczny przyniósł nam wiele korzyści, i sprawiając, że sporo czynności jesteśmy w stanie wykonać szybciej i bez niepotrzebnych utrudnień. Jednym z wynalazków, które raz na zawsze odmieniły życie większości ludzi, są smartfony, które stały się czymś znacznie więcej niż tylko urządzeniem służącym do pozostawania w kontakcie z innymi ludźmi. Dziś równie dobrze mogą być narzędziem do dokonywania rozmaitych transakcji. Zastanawiasz się, jak można płacić telefonem? To łatwiejsze niż mogłoby się wydawać!

Zasięgnąć niezbędnych informacji w swoim banku

Aktualnie jesteśmy w stanie wybierać spośród kilku form regulowania należności za pomocą smartfona. Na to, z których konkretnie będziesz w stanie skorzystać, ma wpływ głównie rodzaj sprzętu, jaki posiadasz, a także bank, z którego usług korzystasz. Nie wszystkie bowiem zapewniają dostęp do poszczególnych opcji. Przykładowo, gdy zastanawiasz się, jak płacić telefonem – Credit Agricole jest natomiast instytucją finansową, w której posiadasz konto, warto zacząć od zapoznania się z udostępnionymi przez markę informacjami dotyczącymi transakcji mobilnych.

Posiadacze telefonów działających w oparciu o system operacyjny Android muszą pobrać ze Sklepu Play aplikację Google Pay. Kluczowe jest to, by urządzenie obsługiwało technologię NFC. Następnie trzeba przejść przez proces rejestracji, w trakcie którego dodajemy wydaną przez bank kartę płatniczą. Gotowe! Od tej pory, kiedy znajdziemy się w sklepie stacjonarnym, wystarczy wyjąć smartfona, odblokować go, włączyć NFC a w celu przekazania środków przyłożyć telefon do terminala. Jak płacić smartfonem robiąc zakupy online? Wystarczy wybrać Google Pay jako metodę opłacenia towaru bądź usługi, określić której karty chcemy użyć, a potem potwierdzić chęć realizacji zamówienia. Z tej formy można korzystać, kupując zarówno przez strony internetowe, jak i aplikacje.

Nieco inaczej sprawa wygląda jeżeli Twój telefon to iPhone. Z myślą o ich użytkownikach marka Apple stworzyła usługę Apple Pay, która funkcjonuje na podobnych zasadach. Cały proces sprowadza się do uruchomienia aplikacji Wallet, która znajduje się już na zakupionym urządzeniu i wciśnięcia znaku „+” umieszczonego w prawym górnym rogu. Kolejny krok to uzupełnienie podstawowych danych naszej karty kredytowej lub debetowej, takich jak chociażby kod zabezpieczający. Co ciekawe, można zaoszczędzić nieco czasu poprzez wykonanie skanu za pomocą aparatu iPhone’a. Po zatwierdzeniu regulaminu i wyrażeniu niezbędnych zgód będziemy już mogli dokonywać zakupów. Jak płacić telefonem zbliżeniowo? Gdy odblokowujesz sprzęt poprzez skaner twarzy, kliknij dwa razy w boczny przycisk, popatrz na ekran i przyłóż go do terminala. W starszych modelach, w których funkcjonuje Touch ID, należy przyłożyć palec do skanera, a ekran do terminala. Kupując online, wybieramy opcję Apple Pay i akceptujemy zlecenie za pomocą Face ID albo Touch ID.

Szybko i komfortowo dokonywać zakupów

Zastanawiasz się jak płacić smartfonem w inny sposób niż te wymienione powyżej? W takim razie BLIK jest rozwiązaniem dla Ciebie. Żeby móc zrobić z niego użytek, będziesz musiał pobrać i zainstalować aplikację CA24 Mobile, którą Credit Agricole oddaje do dyspozycji swoich klientów. Od tej pory, niezależnie od tego czy pragniesz sfinalizować transakcję w sklepie stacjonarnym , czy internetowym, jako formę płatności wybierasz BLIK. Następnie otwierasz aplikację, klikasz w ikonkę z tym właśnie logo i czekasz, aż wygeneruje się kod złożony z sześciu cyfr. Wpisujesz go w przeznaczone do tego pole w przeglądarce internetowej, w okienku kasy samoobsługowej lub na klawiaturze terminala płatniczego. Ponownie uruchamiasz aplikację, zapoznajesz się z danymi realizowanej płatności i jeżeli wszystko jest tak, jak być powinno, potwierdzasz ją. Gotowe! Warto podkreślić, że BLIK służy również do wykonywania przelewów na telefon, dzięki czemu możemy regulować należności, które posiadamy na przykład wobec znajomych. Żeby to zrobić, w aplikacji wybieramy opcję przelewu na telefon BLIK, podajemy numer odbiorcy i zatwierdzamy przelew mobilnym kodem PIN. To wszystko!