Jak układać kręcone włosy?

Włosy kręcone są marzeniem wielu przedstawicielek płci pięknej. Z tego, jak trudno je układać, zdają sobie jednak sprawę wyłącznie osoby, które mają ten typ kosmyków. Jeżeli więc jesteś posiadaczką włosów kręconych z natury, musisz wiedzieć, w jaki sposób dbać o to, aby dobrze się prezentowały. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Z pomocą przychodzą Ci zarówno różnego rodzaju kosmetyki, jak i suszarka z dyfuzorem. Pamiętaj jednak o tym, że to, jak układać włosy kręcone, w dużej mierze zależy od ich kondycji. Warto byłoby więc właściwie je pielęgnować.

Korzystaj z odpowiednich kosmetyków

Jeżeli masz włosy kręcone, jak układać je, aby prezentowały się atrakcyjnie? Zapewne nie raz zadawałaś sobie to pytanie. Na szczęście z pomocą przychodzą Ci liczne kosmetyki dedykowane właśnie lokom. Na pewno powinnaś postawić na olejek, przy pomocy którego zatroszczysz się o kondycję końcówek. W przypadku włosów kręconych mają bowiem wyjątkową skłonność do łamania się i kruszenia. Należy więc zabezpieczyć je po każdym myciu.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak układać włosy kręcone, musisz wyposażyć się również w dobry jakościowo żel stylizujący. Najlepiej, jeżeli będzie on bazował na naturalnych składnikach aktywnych. Wówczas jego działanie będzie skuteczne, ale nie zbyt intensywne. Nie będziesz więc musiała obawiać się tego, że kosmetyk nieestetycznie poskleja Ci włosy. Alternatywą dla żelu może być pianka, ale taka, która jest dedykowana właśnie włosom kręconym. Zwracaj więc uwagę na informacje zamieszczone przez producenta na opakowaniu.

Postaw na suszarkę z dyfuzorem

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak układać kręcone włosy po umyciu, rozważ zakup suszarki z dyfuzorem. Suszenie włosów kręconych przy pomocy klasycznej wersji urządzenia może bowiem doprowadzić do tego, że staną się nadmiernie przesuszone. Wybór odpowiedniej suszarki nie jest jednak łatwy, zwłaszcza dla osób, które nie znają się na tego typu urządzeniach. Z pomocą może przyjść Ci jednak ranking suszarek z dyfuzorem, który znajdziesz pod adresem https://terdeals.com/pl/ranking/770/ranking-top-5-suszarek-z-dyfuzorem-do-wlosow-kreconych. Dzięki suszeniu kosmyków przy pomocy wspomnianych urządzeń możesz liczyć na to, że zyskają one atrakcyjny wygląd. Staną się sprężyste i uniesione u nasady. Nie oznacza to jednak, że nie powinnaś dodatkowo zabezpieczać uzyskanego skrętu. Możesz więc skorzystać z mgiełek bądź olejków, które zadbają o to, aby fryzura zachowała pożądany kształt przez cały dzień. Na początku używanie suszarki z dyfuzorem może wydać Ci się nieco problematyczne, ale szybko powinnaś dojść do wprawy. Jeśli chcesz, obejrzyj w internecie filmiki instruktażowe, które ułatwią Ci układanie kręconych kosmyków. 

Dbaj o kondycję swoich loków, aby lepiej się układały

Ważne jest nie tylko to, aby wiedzieć, jak układać kręcone włosy, ale i to, w jaki sposób o nie dbać. Zadbane kosmyki prezentują się bowiem zdecydowanie atrakcyjniej od tych w złej kondycji. Niestety, loki z natury są bardzo trudne w codziennej pielęgnacji. Zazwyczaj mają skłonność do przesuszenia oraz kruszenia się. Niektórym osobom może dokuczać również brak blasku. Jeśli Twoje kosmyki są z natury kręcone, musisz postarać się o zakup delikatnego szamponu. Nie powinien on zawierać żadnych intensywnie myjących detergentów. W przeciwnym razie Twoje włosy będą splątane i wysuszone.

Pamiętaj również o zakupieniu dobrej odżywki oraz maski. Pierwszy kosmetyk powinien być stosowany po każdym myciu, natomiast drugiego można używać raz w tygodniu. Zadbaj o to, aby produkty pozostawały na Twoich włosach przez co najmniej kilkanaście minut, zanim je spłuczesz. Poza tym, odżywki i maski zawsze spłukuj przy pomocy chłodnej wody. Pozwoli to na domknięcie łusek włosa.

Jeżeli mimo wszystko nie wiesz, jak układać włosy kręcone, skorzystaj z pomocy doświadczonego fryzjera bądź stylisty fryzur. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że uda Ci się poznać proste techniki ujarzmiania loków.