Najlepsze pomysły na prezent na rocznicę ślubu

Choć rocznice ślubu sięgają czasów rzymskich, to właśnie w Anglii około 1858 roku odbyła się pierwsza odnotowana kolacja rocznicowa. Zwyczaj wręczania prezentów z tej okazji zakorzenił się między 1760 a 1840 rokiem. Popularnym powodem obdarowywania małżonków jest to, że łatwiej znaleźć coś wyjątkowego i specjalnego, gdy ma się do czynienia z udanym związkiem. Jednak prezenty z okazji rocznicy nie ograniczają się tylko do tego typu okazji. Istnieje mnóstwo różnorodnych pomysłów na drobne upominki bądź okazałe podarunki wręczane w ciągu roku, z czego z pewnością ucieszą się zarówno nowe pary, jak i wieloletni partnerzy. Co na prezent na rocznicę ślubu?

Jaki prezent na rocznicę ślubu?

Album ze zdjęciami to dobry pomysł na prezent rocznicę ślubu. Nie kupuj jednak zwykłego, gotowego produktu. Zamiast tego pomyśl o czymś wyjątkowym! Na przykład spróbuj przygotować rodzinną lub osobistą książkę historyczną albo zrób zdjęcia z Waszego codziennego życia. Możesz też zrobić własną fotoksiążkę, korzystając z aplikacji internetowej przeznaczonej do tego celu.

Jeśli nie celebrujesz swoich uczuć w szczególny sposób, taki dzień jest najlepszą okazją do romantycznego wyjścia do kina, teatru czy ulubionej restauracji. Choć te propozycje mogą wydawać się banalne, w przypadku niektórych osób sprawdzają się najlepiej! Podobnie jest z wycieczkami – romantyczne wypady pozwalają odpocząć od trudów i obowiązków dnia codziennego oraz cieszyć się swoim towarzystwem.

Jeśli planujesz rocznicę i nie możesz się zdecydować, czy podarować ukochanej osobie kwiaty czy książki, zawsze możesz pomyśleć o prezencie o nieco innym charakterze, jaki zostanie z Wami na dłużej – sesji zdjęciowej. Dzień, który spędzicie razem, pozując profesjonalnemu fotografowi, z pewnością będzie pełen wyjątkowych wspomnień i przeżyć. Jest to tylko kilka pomysłów na prezent na rocznicę ślubu, jednak wybór tego odpowiedniego zależy w pełni od Ciebie. W końcu Ty sam wiesz, co może sprawić największą radość Twojej drugiej połówce i o czym ona marzy.

Rocznica jest zawsze dobrą okazją do odnowienia namiętności i romansu, które towarzyszyły początkom związku. Kiedy byliście zaręczeni, być może, wspólna kolacja we dwoje w domowym zaciszu była ważną częścią wspólnie spędzanego czasu. Można pójść jednak o krok dalej i zdecydować się na wspólne gotowanie. Przygotowywanie kolacji we dwoje to świetna zabawa, a praca pomoże Wam odkrywać nowe aspekty związku oraz nauczyć się kooperacji. Rocznica stanowi doskonałą okazję do poznania technik gotowania, których jeszcze nie znacie lub wypróbowania nowego przepisu. Wydaje się, że to dość banalny pomysł, ale każdy pretekst do spędzania czasu razem jest dobrym pomysłem – zawłaszcza jeśli tę okazję stanowi rocznica zawarcia związku małżeńskiego.

Pomysł na rocznicę ślubu – lot balonem dla 2 osób

Lot balonem dla 2 osób nad miastem to wspaniały sposób na spędzenie rocznicy ślubu, urodzin lub każdej innej okazji. Podczas unoszenia się w powietrzu poczujesz się tak, jakbyś sam potrafił latać. To idealny prezent dla tych, którzy marzą o romantycznej przygodzie, chcą poznać miasto z nietypowej strony i zabrać do domu kawałek niezapomnianej pamiątki. Jeśli szukasz prezentu, który sprawi, że serce Twojej drugiej połówki zacznie bić szybciej, a Tobie pozwoli się zrelaksować i zostawić wszystkie troski za sobą, to lot balonem dla dwojga jest doskonałym pomysłem. Możecie wystartować nad morzem, przelecieć nad budynkami lub podziwiać naturę z niecodziennej perspektywy. Ta niezwykła przygoda sprawdzi się nie tylko w przypadku miłośników lotnictwa, ale także tych, którzy od dawna marzą o zrobieniu czegoś szalonego i ekscytującego. Taki prezent na rocznicę ślubu może okazać się wspaniałym pomysłem, co na pewno doceni Twoja druga połówka.

Istnieje jeszcze wiele pomysłów na uroczyste obchodzenie rocznicy ślubu, ale lot balonem we dwojga jest czymś wyjątkowym i rodzi wspaniałe wspomnienie, które zostanie z Wami do końca. Z pewnością wielokrotnie będziecie wracać do tych chwil, a może nawet zdecydujecie się znów na tego rodzaju atrakcję.