Jak urządzić dom lub mieszkanie w stylu amerykańskim?

Styl nowojorski zwany także amerykańskim to połączenie komfortu i luksusy bez zbędnego przepychu. Jest to styl, w którym można poczuć się jak w najlepszych hotelach siedząc na własnej kanapie. Czym charakteryzuje się styl amerykański? Jak wybrać meble i dodatki do stylu nowojorskiego? Kto będzie czuł się najlepiej w salonie zaaranżowanym w ten sposób? Oto odpowiedzi na pytania, które pokażą, że styl amerykański jest doskonałym rozwiązaniem do salonu jak i całego domu.

Jak urządzić dom w stylu amerykańskim?

Urządzenie domu w stylu amerykańskim rządzi się kilkoma ważnymi elementami. Po pierwsze przestrzenie są bardzo jasne i przestronne, kuchnia powinna być otwarta na salon i jadalnię, najlepiej oddzielona wyspą. Ta przestrzeń jest symbolem wolności. Drugim elementem jest luksusowy wygląd, jednak nie tak jak w stylu glamour, gdzie każdy element błyszczy i jest mnóstwo kryształów i złote wykończenia. Trzecia sprawa to komfort, salon w stylu nowojorskim posiada jeden spójny punkt, który stanowi serce całego pomieszczenia, na przykład kanapy wokół których tętni życie lub duży stół jadalniany. Wszystko zależy od potrzeb domowników. Jak urządzić dom w stylu amerykańskim? To proste, wystarczy połączyć luksusowe dodatki z komfortowymi i wygodnymi meblami wysokiej jakości. Tutaj można znaleźć ciekawe porady na temat stylu amerykańskiego we wnętrzach https://www.miastokobiet.pl/co-nalezy-wiedziec-planujac-aranzacje-domu-lub-mieszkania-w-stylu-amerykanskim/. Duża, otwarta przestrzeń, która jest niezwykle ważna dla pomieszczeń aranżowanych w tym stylu sprawia, że wydają się jeszcze większe niż są w rzeczywistości. Rozwiązania wykorzystywane w tym stylu są niezwykle praktyczne i zarazem eleganckie.

Jak wyglądają pomieszczenia w stylu amerykańskim?

Kuchnia to przede wszystkim funkcjonalność i przestrzeń. Powinna być otwarta na salon z dużą wyspą kuchenną, która stanowi centrum dowodzenia. Może być miejscem do zjedzenia posiłku jak i przygotowywania wielu potraw. Wyspa kuchenna to centrum życia rodzinnego, ponieważ to tutaj domownicy spotykają się, gotują i rozmawiają. Meble kuchenne powinny mieć zdobione fronty w jasnym kolorze, ciemne blaty i porządne sprzęty. Często można spotkać tu lodówkę side by side z podwójnymi drzwiami.

W salonie liczy się maksymalny komfort. Każdy element musi być dobrze dopasowany do reszty. Salon w stylu amerykańskim musi mieć wygodne kanapy, najlepiej więcej niż jedną oraz stolik kawowy i niezwykle ważny element – kominek, który nadaje wspólnie spędzonym wieczorom niesamowitego charakteru. Nad kominkiem może być lustro lub piękny obraz.

Sypialnia powinna być wyposażona w ogromne wygodne łóżko ze zdobioną ramą. Może być tu toaletka oraz komoda. Jasne kolory przeplatane z niezwykle miękką wykładziną na podłodze dają poczucie komfortu i luksusu. W sypialni powinna znajdować się nawet niewielka garderoba.

Łazienka w stylu nowojorskim to także wybór armatury wysokiej jakości, jednak funkcjonalność i wygoda są najważniejsze.

Jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim?

Choć mieszkania nie są tak przestronne jak wielkie salony w domach jednorodzinnych, można je także urządzić w stylu amerykańskim. Należy kierować się podstawowymi zasadami, które pozwolą poczuć się komfortowo. Najważniejsze są jasne przestrzenie, które optycznie powiększą przestrzeń, do tego meble dobrej jakości bez zbędnych elementów. Styl amerykański to prostota i funkcjonalność. Dużo punktów świetlnych, które doskonale nadadzą klimatu. Wiedząc, jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim, należy zadbać o odpowiednie dodatki. Najlepiej postawić na jeden duży element dekoracji niż wiele małych, które będą wprowadzały optyczny bałagan. Bazując na odpowiedniej kolorystyce i wykorzystując meble wysokiej jakości w salonie jak i w otwartej kuchni możemy mieć pewność, że styl nowojorski zawita do naszego mieszkania. Nie trzeba architekta, by stworzyć w domu fantastyczny nastrój relaksu i komfortu. Można samodzielnie zaaranżować piękną przestrzeń, by spędzać w niej długie godziny.