Udane sposoby na wolny czas

Zbliżają się wakacje. Niektóre osoby mają już plan na ten okres – sezonowa praca, wyjazd do dziadków. Czy czas na wakacjach musi tak szybko uciekać? Czy wstawanie w południe o godzinie 12 to odpowiednie rozwiązanie dla twojej produktywności? Oczywiście, że NIE! Zdecyduj się, że tym razem wykorzystać swój czas wolny w bardzo aktywny sposób. Najważniejsze jest to abyś w końcu znalazł dla siebie cele – jeśli zaczniesz je krok po kroku realizować to nie będzie chciało Ci się spać ani nie będziesz miał żadnego uczucia przemęczenia a wręcz przeciwnie bo będziesz zamierzać zdobywać swoje kolejny szczyty ,,swojego Mount Everestu”. Istnieję lista czynności, która może Cię do tego w sposób idealny przybliżyć.

Lubisz leżeć na dworze i się opalać? Czy możesz ten okres w jakiś aktywny sposób wykorzystać? Oczywiście, że TAK! Zdecyduj się na to, że tym razem weźmiesz do swojej ręki jakąś książkę i ją przeczytasz. Nie musisz zajmować się czytaniem lektur ponieważ to będzie sposobem na to, że bardzo szybko będziesz mógł ,,zabić” swoją motywację. Postaw na taki rodzaj opowieści, który bardzo lubisz. W tym przypadku najważniejsze będzie to jak pomyślisz o tym aby dobrać coś co Cię może zainspirować do dalszego działania. Ta sprawa może dotyczyć np. kategorii o samorozwoju lub próbach motywowania się.

Czujesz, że twoja forma nie jest najlepsza a Ty nie chcesz wyglądać jak przysłowiowy ,,pulpet” na plaży? Zdecyduj się na to, że w czasie wolnym postanowisz sobie w końcu, że zadbasz o siebie i zaczniesz uprawiać jakąś aktywność fizyczną. W tym przypadku nie musisz inwestować fortuny. Jeśli chcesz biegać wystarczy, że się zaopatrzysz w klasyczne buty, które mogą spowodować iż pokonasz swoje słabości a z upływem czasu będziesz mógł uczestniczyć w maratonie a następnie w ultra maratonie. Chcesz inny zastrzyk adrenaliny? Zdecyduj się na to, że tak właściwie wyczyścisz swój rower i w końcu wyruszysz w jakiś piękny rejon, poznając bliżej swoje okolice.

Postaraj się obejrzeć jakiś serial zagraniczny. Jeśli jesteś obecnie na nauce jakiegoś języka i czujesz, że twój poziom nie jest zbyt wysoki obejrzyj jeden sezon w całości po angielsku lub po niemiecku. To właśnie dzięki temu wzniesiesz swój poziom o wiele bardziej niż Ci się wydaję. Dostosuj jednak odpowiednio poziom serialu do twoich możliwości – jeśli jesteś na poziomie b1 to nie próbuj się oglądać serialu odpowiadającego za poziom c2 gdyż nic z niego nie będziesz w stanie zrozumieć.

Zacznij w końcu gotować. Tak dużo wolnego czasu może po prostu być dobrym sposobem na to, że tak właściwie nabędziesz jakąś nową umiejętność. Tym razem w sposób pozytywny będziesz mógł zaskoczyć swoich znajomych jeśli będziesz organizować jakąś imprezę urodzinową lub zwykłe spotkanie w twoim domu. Zamiast zamawiać pizzy pomyślisz zorganizujesz to w inny sposób poprzez postawieniu do stół dania z kurczaka lub lasagne.

Spróbuj nabyć jakąś nową umiejętność a w tym przypadku wybierz rysowanie. To właśnie dzięki temu będziesz mógł idealnie rozwinąć swoją wyobraźnię. Na początku nie będzie to aż tak proste. Jednak z czasem po czasie praktyki wszystko będzie zdecydowanie prostsze. Ta kwestia dotyczyć będzie zwykłego przyzwyczajenia do uprawianej czynności. To co będzie Ci potrzebna to jakaś instrukcja działania. Pomyśl o tym aby przede wszystkim znaleźć odpowiednią stronę na YouTubę, która krok po kroku będzie Ci uczyć tejże nowej umiejętności. Możesz także zaopatrzyć się w fachową literaturę, która będzie mogła Cię wprowadzić do odpowiednich zagadnień.

Zorganizuj wypad ze znajomymi. W tym przypadku pomyśl o tym aby przede wszystkim zagrać w nimi w jakąś grę, która będzie miała na celu rozwinięcie zachowania społecznego. Dotyczyć to będzie sytuacji kiedy tak naprawdę będziemy zamierzać potrenować jakąś czynność – sprawa się wiązać będzie z szachami lub warcabami.

Oprócz serialu można także zainwestować w jakiś film a to dotyczyć będzie przede wszystkim rozwoju osobistego. Wybierając konkretne video polegającej na motywacji będzie można spodziewać się tego, że dostaniemy pozytywnego kopniaka i zamiast nieustannie siedzieć na naszych czterech literach ruszymy się z miejsca.

Add Comment