Krzyżówki – pomysł dla każdego na jesienne wieczory

newspaper-412452_1280Zbliżają się długie, jesienne wieczory. To jak zawsze oznacza mniej więcej tyle, że ludzie będą szukali sobie za wszelką cenę zajęcia, które zrekompensuje im to, że dzień kończy się tak wcześnie, a z pracy wracają, kiedy jest już zupełnie ciemno. Zawsze tak się dzieje jesienią, że ludzie szukają sobie jakiegoś hobby, jakiegoś zajęcia właśnie. Nie każdy uprawia przecież sport, nie każdy gra w piłkę nożną czy w tenisa, nie każdy też biega wieczorami. To są oczywiście najzdrowsze z możliwych hobby, ale nie każdy ma możliwość i predyspozycje do posiadania takiego sposobu na spędzanie wolnego czasu.

Dzisiaj mamy propozycję dla tych, którzy tanim kosztem i bez większego wysiłku fizycznego chcieliby robić coś ze sobą, żeby się najzwyczajniej w świecie nie nudzić. I chociaż może się wydawać, że mówienie o hobby z kategorii intelektualnych w kontekście jesieni to bujda to jednak my oponujemy przy tym, żeby właśnie o takim rodzaju hobby pomyśleć. No i jakby tutaj nie patrzeć, to przecież każdy, nawet najmniejszy wysiłek umysłowy, wspomaga sprawność i intelekt. A tego właśnie najbardziej trzeba każdemu organizmowi na jesienne wieczory. Jesienią wszystko wygląda inaczej, niestety, ale zdecydowanie gorzej i trudniej aniżeli latem. Trudniej jest zabrać się za cokolwiek, trudniej też jest się przestawić na takie wczesne godziny zapadających egipskich ciemności. Dlatego właśnie dzisiaj proponujemy wszystkim, żeby walczyć z tym co pogrąża nas w jesienne wieczory, czyli z nudą.

I zdziwi się ten, kto pomyślał, że chcemy Was zaproponować czytanie książek. Nie, to jest już tak oklepane, że nie ma sensu o tym już pisać. Poza tym, czytanie książek jest tak popularne, że powinno być czymś tak naturalnym, że nawet nie trzeba tego nikomu proponować. My mamy prawdziwego asa w rękawie. Wieczorami, zwłaszcza tymi ciemnymi, jesiennymi, rozwiązujcie krzyżówki. Tak, właśnie krzyżówki, niektóre są proste a niektóre arcytrudne, ale jedne i drugie wymagają jedynie logicznego myślenia i trochę sprytu. Do rozwiązywania krzyżówek nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, nie potrzeba studiować encyklopedii. Wystarczy jedynie długopis i oczywiście jedno wydanie miesięcznika z krzyżówkami. Żeby nie reklamować żadnego z wydawnictw powiemy jedynie, że dobrze jest, kiedy rozwiązujecie te krzyżówki, w których są podpowiedziane najtrudniejsze hasła. To zawsze bardzo wiele ułatwia.

Mało tego, że rozwiązywanie krzyżówek to bardzo fajne hobby, to jeszcze kosztuje ono tyle co nic. Jest więc to hobby dla każdego, i szczerze mówiąc to kojarzy się ono właśnie ze starszymi osobami, które pochylone nad stołem wpisują kolejne hasła na stronach gazetki z krzyżówkami. Tym czasem panoramiczne, jolki i inne rozwiązuje coraz większa liczba ludzi młodych. Rozwiązują je dlatego, że dzięki krzyżówkom można uciec całkowicie bezpiecznie od wszelkich problemów i trosk dnia codziennego. Jeżeli jeszcze nie próbowaliście usiąść wieczorem i rozwiązać kilkanaście krzyżówek pod rząd to koniecznie tego spróbujcie bo w stu procentach warto samemu się przekonać jak zbawienne jest to hobby dla głowy zaprzątniętej problemami.

Add Comment