Ile kosztuje folia termozgrzewalna?

Folia termozgrzewalna jest produktem na bazie polietylenu o niskiej gęstości. Dzięki zastosowaniu kilku warstw materiału uzyskujemy produkt o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Nic dziwnego, że folia termokurczliwa szybko zyskuje na popularności, zwłaszcza że można ją dostosować do konkretnych potrzeb, ponieważ występuje w różnych grubościach i stopniach skurczu. Stosując omawiane rozwiązania, jesteśmy w stanie łatwo, czysto, szybko i co ważniejsze trwale zapakować wiele różnego rodzaju produktów, w tym także spożywczych. Dzieje się tak, ponieważ folie termokurczliwe skutecznie chronią żywność przed wilgocią, dzięki czemu zachowują swoje właściwości przez długi czas.  Ile kosztuje folia termozgrzewalna? Gdzie można ją zastosować?

Zastosowanie folii termozgrzewalnej

Folia termokurczliwa jest elastyczna – dopasowuje się do kształtu wszystkich chronionych produktów, ułatwiając jednocześnie identyfikację zawartości. Posiada właściwości ochronne – chroni przed wilgocią, kurzem, zanieczyszczeniami oraz szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Wykonany jest z polietylenu o grubości 120 mikronów. Aby zapewnić lepszą stabilność ładunku, złóż dolną część folii pod cztery rogi tacki. W tym celu można go podnieść na stojaku. Obkurczanie powinno zaczynać się na dole palety, zachować stałą odległość 300 mm i obkurczać każdą stronę ładunku od dołu do góry, kończąc na górze palety. Minimalna wysokość budki, jaką zaleca producent folii termozgrzewalnej powinna wynosić: wysokość ładunku + połowa szerokości + 150 mm.

Folia termokurczliwa zalety

Niektórzy nie wiedzą, czym jest folia termokurczliwa, ale warto wiedzieć, że jej zastosowanie jest coraz większe. O jego wszechstronności świadczy fakt, że mogą z niego korzystać budowniczowie, mechanicy samochodowi czy właściciele sklepów internetowych. Folia ta zapewnia użytkownikom trwałość i niezawodność. Kluczem jest jednak to, że są one nakładane prawidłowo, dlatego w zdecydowanej większości stosuje się je z owijkami lub owijkami foliowymi. Wystarczy dopasować go do wcześniej zaplanowanych prac i cieszyć się jego bogatymi właściwościami. Folia daje bardzo estetyczny efekt, jednocześnie jest mocna i minimalizuje ryzyko uszkodzenia.

Proces pakowania polega na owinięciu produktu folią termokurczliwą, a następnie obkurczeniu w specjalnym tunelu. W zależności od rodzaju pakowanego towaru i rezultatów, które można osiągnąć, należy zastosować zgrzewarkę przepływową lub zgrzewarkę narożną. Zgrzewarka przepływowa dobrze sprawdza się przy łączeniu kilku pojedynczych ładunków w jedną paczkę, ale nie musi jej szczelnie zamykać. Zgrzewarki narożne wykorzystują folię termokurczliwą w postaci półrękawów. Produkt umieszczany jest pomiędzy dwiema warstwami folii i zgrzewany z trzech stron w szczelne opakowanie za pomocą zgrzewarki. Następnie kurczy się w tunelu gorącego powietrza.

Folia termozgrzewalna – cena

Piękne opakowanie to podstawa udanej sprzedaży. Oferujemy folie termozgrzewalne, które z powodzeniem można wykorzystać przy modernizacji transportu i magazynowania ładunków. W porównaniu do opakowań papierowych folia jest elastyczna, a przez to bardzo trwała. Jest to niedrogi i niezawodny sposób na zabezpieczenie przedmiotów. Wykonany jest z polietylenu o niskiej gęstości (LDPE). Sprawdza się jako opakowanie na pojedynczy produkt lub do łączenia dużych ilości produktów, takich jak kartony czy butelki. Dotyczy to nie tylko przemysłu spożywczego, ale także innych branż czy sektorów usługowych. Wysoki połysk gwarantuje dobry wygląd, a przezroczystość sprawia, że wątpisz w towar, eliminując ewentualne błędy podczas wysyłki. Folie termozgrzewalne mogą być z powodzeniem stosowane na nowoczesnych i starych zgrzewarkach. Do uzyskania pożądanego efektu wystarczą stosunkowo niskie temperatury. Oszczędza to energię, a tym samym optymalizuje koszty pakowania. Ważne jest, aby niska cena naszych produktów była połączona z wysoką jakością. W razie potrzeby pomagamy, aby dany produkt jak najlepiej spełniał Twoje oczekiwania. Gwarantujemy satysfakcję i pełną satysfakcję.